آباژور, بلاگ, دکوراسیون

آباژور ایستاده یا رومیزی؟ کدام بهتر است ؟

انواع آباژور

آباژور ها را امروزه میتوانید در هر خانه ای که دکوراسیون داخلی زیبایی دارد مشاهده نمایید در واقع زیبایی و روشنایی یک آباژور میتواند آرامش بخش باشد و در هر خانه ای برای زیبایی و استفاده از طرح ها و رنگ های مختلفی که به سبک چیدمان و پذیرایی و مبلمان و اتاق خواب ها هماهنگ باشد میتواند زیبایی خاص و منحصر به فردی به منزل شما بدهد .

همچنین امروزه زیبایی خانه و اتاق خواب ها بسیار اهمیت دارند و افراد همیشه به دنبال خرید آباژوری برای زیبایی منزل هستند در واقع دو نوع آباژور رومیزی و ایستاده داریم که میتوانید برای هر سبک چیدمان از آنها استفاده کنید آباژور ها در بیشتر موارد متناسب با سلیقه ی افراد انتخاب میشوند بنابراین طرح و رنگ های گسترده و متنوعی برای انواع آباژور در بازار را میتوانید خریداری نمایید.

امروزه سبک های چیدمان منزل و اتاق خواب ها و محیط های کاری متنوع شده اند بنابراین تنوع انواع آباژور در بازار نیز وجود دارد.

آباژورها اصولا در دو سبک ارائه می شوند یا آباژور ایستاده یا آباژور رومیزی ،برخی از افراد آباژور های ایستاده را میپسندند و برخی از افراد آباژور های رومیزی را اینکه کدام یک از نوع آباژور برای محیط شما مناسب است میتواند تخصصی باشد و بنا به نظر طراحان و افرادی که دکوراسیون و چیدمان و ترتیب را میداند با توجه به متراژ خانه سبک و رنگ خانه و همچنین وسایل دیگ خانه میتواند متفاوت باشد.

در واقع در انتخاب ارتفاع یک آباژور باید تعادل محیط و چیدمان حفظ شود بنابراین ارتفاع یک آباژور میتواند در زیبایی و نحوه صحیح چیدمان نقش به سزایی داشته باشد بنابراین اگر فضای بزرگی دارید و وسایل خانه و ارتفاع آنها بالا هستند میتوانید از یک آباژور ایستاده استفاده کنید اما اگر ارتفاع وسایل خانه کمتر هستند و چیدمان شما با ارتفاع کم است بهتر است آباژور های رومیزی و یا ارتفاع پایین را انتخاب نمایید.

قیمت آباژور رومیزی و ایستاده

همانگونه که طرح ها و رنگ ها و نوع و جنس اباژور ها بسیار گسترده هستند و موارد کاربرد آنها تنوع دارد قیمت انواع آباژور میتواند متنفاوت باشد در واقع پس از انتخاب یک آباژور قیمت آن نیز مشخص میشود

هزچه آباژور با کیفیت تر باشد و مواد به کار رفته در ساخت آن بهتر باشد قیمت بالاتری خواهد داشت.

نوردهی آباژور رومیزی و ایستاده

در واقع ماهیت اصلی یک آباژور نوردهی آن است اما با توجه به اینکه امروزه چیدمان و فضای خانه از اهیمت بالایی برخوردار است ساخت آباژور ها به گونه ای شده است که بسیار زیبا هستند و در دکوراسیون طرفداران گسترده ای را دارند بنابراین نور دهی با توجه به میزان لامپ تعبیه شده در آن و همچنین جنس کلاهک و میزان عبور نور از کلاهک بستگی دارد همچنین در برخی از موارد آباژور های ایستاده نور بیشتری دارند زیرا نور از بالا تابش دارد

آباژور رومیزی و ایستاده و هماهنگی آن با دیزاین کلی محیط

اینکه کجا قصد دارید آباژور را قرار دهید و وسایل اطراف آباژور چه طرح و رنگ و ابعادی دارند میتواند به شما کمک کند تا یکنواخت بودن با سبک دکوراسیون را حفظ نمایید انواع آباژور های سنتی ، مدرن ، کلاسیک و …. در ابعاد مختلف وجود دارند که هماهنگی ارتفاع وسایل میتواند تاثیر گذار در ارتفاع پایه آباژور باشد.

آباژور خیلی بلند و یا خیلی کوتاه تعادل محیط را برهم میزند.

اندازه کلاهک و جنس و رنگ کلاهک نیز میتواند با دکوراسیون شما هماهنگ باشد بنابراین با صبر میتوانید با کمی جست و جو در انواع مختلف آباژور انتخابی شیک و زیبا داشته باشید.

نکات خرید آباژور رومیزی

آباژورهای رومیزی  معمولا در اتاق خواب ها روی میز مطالعه کنار تخت و روی پاتختی و روی میز محیط های اداری کاربرد دارند .در یک آباژور رومیزی توجه به نوع و طرح و رنگ کلاهک بیشتر است و کمتر به پایه توجه میشود آباژور رومیزی معمولا در اتاق خواب ها و یا روی یک میز در سالن پذیرایی مورد استفاده قرار میگیرد.

پایه ی برخی از آباژور های رومیزی تندیس و مجسمه و اشیاء تزئینی است که زیبایی بیشتری دارد.

آباژور رومیزی باید همه ی بقش های آن از نظر ابعاد متناسب باشند تا زیبایی خاص خود را داشته باشند.

نکات خرید آباژور پایه بلند

آباژور های پایه بلند با توجه به اینکه پایه ی آنها نسبت به آباژور های پایه کوتاه نمای بیشتری دارد باید به آن توجه داشته باشید

باید دقت داشته باشید تا جنس و مدل و طرحی که در پایه آن به کار رفته شده است با دکوراسیون مبلمان و سرویس چوب و … شما هم خوانی داشته باشد از آباژور برای کنار مبل، دیواری و … استفاده میکنند که جنس کلاهک و طرح کلاهک و رنگ آن نیز باید با دکوراسیون هماهنگ باشد.

تنوع مدل آباژور

 • فضای تجملاتی که دارای دکوراسیون تشریفاتی است آباژور های شیک و قیمت بالا را میطلبد
 • برای محیط های اسپرت میتوانید آباژور های شیک و مدرن را انتخاب نمایید
 • مدل های مدرن و فانتزی برای اتاق نوجوانان مناسب است
 • نکات قبل از انتخاب یک آباژور
 • هماهنگی با دکوراسیون پذیرایی
 • قابل حمل و جابه‌جایی
 • سهولت در تعویض لامپ
 • قابل تمیز کردن
 • شدت نور مناسب
 • سیم بلند
 • توجه به معماری محیط مدرن ، کلاسیک، ساده ، سنتی
 • توجه به رنگ شناسی رنگ دیوار ها ، پرده ها ، میلمان و وسایل منزل و رنگ  آباژور
 • راهنمای خرید آباژورهای رومیزی و ایستاده
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *