آباژور, بلاگ, دکوراسیون

راهنمای خرید انواع آباژور

انواع آباژور

آباژور  همواره یکی از وسایلی است که از گذشته تا به حال یکی از دکوری های جذاب پرفروش در خیلی از خانه ها بوده

همواره سعی کنید هنگام خرید آن ها به همه موارد لازم توجه کنید تا باعث زیباتر شدن دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و پذیرایی و اتاق خواب شما شود.

نکات مهم جهت خرید انواع آباژور

  • توجه به کیفیت کلاهک آباژور یا شید آباژور

حتما حواستان باشد که کلاهک انواع آباژور از کیفیت خوبی برخوردار باشد تا پس از مدتی تغییر رنگ ندهد و دچار سوختگی نشود.

سایز و اندازه کلاهک آباژور یا شید آباژور باید متناسب با آباژور باشد ، در کل بهتر است آباژوری را انتخاب کنید که کلاهک آن بزرگ تر از پایه آباژور باشد تا زیبایی و جلوه بصری دکوراسیون شما را چندین برابر کند.

شید آباژور قابل شستشو باشد چرا که به مرور زمان دستخوش انواع آلودگی و گرد و غبار می شود ، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کلیه شیدهای آباژور تولید شده در آنتیکجات از قابل شستشو هستن .

  • آباژور انتخاب شده باید متناسب با سبک دکوراسیون منزل باشد

آباژور سه پایه

آباژور سه پایه

اولین نکته که باید در هنگام خرید آباژور به آن توجه کنید، تناسب آباژور با سبک دکوراسیون منزل شماست.

اگر منزل شما به سبک دکوراسیون سنتی چیدمان شده است، به شما پیشنهاد می‌کنیم از آباژور های مخروطی، آباژورهای چوبی ،آباژور با پایه های خراطی شده یا پارچه ای و برای سبک مدرن از آباژور های مدرن استوانه ای ، آباژور پایه بلند ، آباژور سه پایه و یا آباژور سه پایه دوربینی استفاده کنید.

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در راهنمای خرید آباژور به شما گوشزد کنیم، توجه به اندازه ارتفاع آباژور است. ارتفاع آباژور نباید خیلی بلند و یا خیلی کوتاه باشد. در واقع بهترین و مناسب ترین اندازه ارتفاع آباژور آن است که دو سوم اندازه پایه آن باشد.

  • توجه به رنگ شید آباژور متناسب با دکور خانه

یکی از معیارهای مهم انتخاب آباژور برای خانم های خاص پسند می باشد.

برای اینکه آباژور دکوراسیون منزل شما را شیک جلوه دهد، پیشنهاد ما این است که رنگ آباژور را متناسب با رنگ مبلمان و پرده انتخاب کنید.

اگر شما در دکوراسیون منزلتان بیشتر از رنگ های تیره استفاده کرده اید، آباژور خود را به رنگ روشن انتخاب کنید تا جلوه و نور بیشتری داشته باشد. همچنین اگر منزل شما کوچک است، آباژور های روشن با نور بیشتر، خانه را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می‌دهد.

  • انتخاب آباژور متناسب با نور خانه

همانطور که از ظاهر آباژور ها مشخص است، آباژور ها نور را به سمت پایین هدایت می‌کنند. به همین دلیل اگر قصد خرید آباژور برای سالن پذیرایی را دارید، حتما از آباژور های بلند استفاده کنید تا نور مناسبی را در فضا ایجاد کند.

آباژور هایی برای اتاق خواب مناسب هستند که شید تیره رنگ دارند. در واقع شید تیره، نور را ملایم تر می‌کند و به همین دلیل برای اتاق خواب ها مناسب هستند.

آباژورها را در فضایی از منزل بگذارید که نور آنجا را روشن نکند. همچنین بهتر است برای سالن پذیرایی از چندین آباژور استفاده کنید تا نور به صورت متمرکز در فضا جریان یابد.

  • انتخاب اباژور متناسب با میز

همواره به این نکته توجه فرمایید که آباژورها را بر روی میزی قرار دهید که خیلی کوچک نباشد، شما می توانید میز را متناسب با طرح آباژور انتخاب کنید.

اگر میز از کلاهک آباژور کوچک تر باشد، ممکن است در هنگام رفت و آمد به لباس شما گیر کرده و بیفتد.

آباژور مدل خمیده‌ای برای روی میز ناهار خوری مناسب هستن.

به طور مثال اگر کلاهک آباژور شما گرد است، میز را هم طرح گرد انتخاب کنید و اگر کلاهک آباژور مستطیلی است، طرح میز را به صورت مستطیلی انتخاب کنید.

  • آباژور مناسب با اتاق کودک

آباژور هایی برای اتاق کودک مناسب هستند که چوبی و یا طلقی باشند ، آباژور های شیشه ای و فلزی اصلا برای اتاق کودک توصیه نمی‌شوند چراکه وجود شیشه و یا فلز برای کودکان خطرناک است.

از طرف دیگر حتما به نحوه سیم کشی و اتصالات برقی توجه کنید تا هیچ خطری سلامتی کودک دلبندتان را تهدید نکند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *